Kasutaja: Parool:   Registreeri Parool ununes?
Uudised Üritused Video Galerii Plaadid Artistid Artiklid Foorum Muusika Otsi
 
:: Intervjuu: Pok (2...
:: Intervjuu: Spark
:: Intervjuu: Mike j...
:: Intervjuu: Metsak...
:: Intervjuu: Hanf Kung
:: Intervjuu: 1teist
:: Intervjuu: s'Poom
:: Intervjuu: DVPH
:: Intervjuu: HVNS
:: Dissimisest. Ehk...
:: Intervjuu: Pok
:: Vinyl
:: Intervjuu: Ms. Dy...
:: Intervjuu: Seadus...
:: Tänavakunsti järe...
:: Tartu grafiti eri...
:: Jazz hop
:: Kuidas see kõik a...
:: Intervjuu: Wst
:: Luubi all - 5LOOPS
Edasi

 
* EHH.ee - mis ja kes

EHH on ühendus, mis seob hiphopihuvilisi üle terve Eesti. EHH on internetileht, mis pakub tükke hiphopikultuurist ning hiphopmuusikast. EHH on iseseisev muusikakontsern, mis toodab hiphoppi. EHH on elustiil, mis tähendab truudust hiphopijumalale. EHH on Eesti esimene hiphopiportaal. EHH on lühend, mis lahtiseletatuna tähendab Eestimaa hiphop.


EHH sündis kunagi 2000. aasta hakul hämaratest ja ähmastest mõttevälgatustest. Noored hiphopihuvilised tahtsid teha hiphopilehte ja lüüa üles telk, mille alla koguneda. Kui 2000. aastal alustasime, ei olnud meid veel palju. Meil polnud isegi kindlat ideed. Näputäis virvendavate visioonide ja ujedate plaaniväljendustega mehehakatisi. Ma võin oma mälestustest välja kakkuda, et tegelikult sündis EHH (EstHipHop) kavandina pärast seda, kui kolm Tartu Annelinna subkultuurihuvilist (J, Glove ja Skilla) olid loonud (hiljem tõepoolest legendaarseks kujunenud) jutuka #mc. Ühel hetkel sattusid sinna jutukasse kolmekesi vestlustuhinasse J (tolleaegne MCJ), Ronald (tolleaegne Kohver) ja praegune illlab.ee Märt (tolleaegne Rag-Dog). Kuskilt lõi nende peakolude sisse jumalik inspiratsioonituhin, mille tagajärjena sündis esthiphop.cjb.net. Punane. Esimesest hetkest saati saatis seda lehte EHHi-kontseptsioon: Eestimaa või Eesti hiphop, ehk siis internatsionaalsema kõlaga EstHipHop. Esimene leht hõlmas biograafiaid, plaadiarvustusi ja sisaldas muidugi ka kurioosset foorumit, kus (keegi siiani müsterioosne ja pearaha eest tagaotsitav) Paula J tegi sõnasõjas maatasa kogu tolleaegse eesti hiphopi paremiku (kasutades muuseas ka Tim Dogi Comptoni-dissi eestipärastatud lüürikavarianti), kus Wst ja teised esitlesid oma esimesi riime, kus sai lahendatud nii eraelu- kui ka räpiprobleeme. Sündinud oli esimene tõsine räpiportaal Eestimaa tandril, mis ühendas omavahel kogu mandri ja ehk ka mõne suurema saare.


Segastel ja mulle hetkel mitte meenuvatel asjaoludel sai see leht ümberehitatud. Ehk tekitas punane liigselt agressioonilaineid, mille abil saanuks selgitada ka verejanulisust tollases foorumis? Me kaotasime vahepeal sir Glove, kellele on pühendatud kogu edasine EHHi leht, vähemalt osade tiimi liikmete poolt (ja mitte ainult: kuna tegu oli tõepoolest Eestimaal elava suurima Cypress Hilli fänniga, siis oli tema nimi "rip-fraasiga" mingil ajahetkel ka ühe mõjuka Cypress Hilli saidi avalehel). Meie meeskond oli vahepeal kosunud ja kasvanud. Hetkel, mil lükkasime üles Kaupsi kujundatud lehe (nö "versioon kahe"), mida loodetavasti vähemalt osa lehekülastajaid mäletama peaks, olid eelpoolnimetatutega juba pikka aega koostööd teinud Playa, Zwen, CNO, Wst, s'Poom ja Johh. 2002. aasta kevade tagasitulekuga sadasid meie sekka ka Taavi, Kalev ja Eksprompt. Sai käima lükatud sari EHH tsekk, millest 2002. aasta sees toimusid vähe primitiivsemad üritused vol 1 ja vol 2, järgmisesse aastasse jäid legendaarne mc-bättel EHH tsekk 3l ja EHH tsekk vol 4. Kevadest 2002 kuni kevadeni 2004 eksisteeris EHH sõbralikult ja viisakalt net.ee serveris, esialgu nime all hiphop.eky.ee ja hiljem ka kauni, kõlava ja ametliku ehh.ee varjus. EHHi võimsate foorumiseinte vahel said loodud näiteks ühendused CSQ, PAK ja Bro Checks, kuid eelkõige käisid inimesed lehel uurimas, ega sealt midagi säärast oma arvutisse tirida pole, mis kõllid ja südamed taas käima lükkaks. Too EHH liitis endas muusika peamiselt Tartust ja Tallinnast, eesti ja vene keelt kõnelevalt massilt, üsnagi erinevatelt artistidelt ja grupeeringutelt.


Aasta 2004 keskel tabas meid hoop, sest pidime lahkuma eky.ee serverist. Pea aasta otsisime uut kodu ja uut inspiratsiooni, kuid versioon kolm oma sinise-kollase kujundusega kerkis siiski 2005. aasta mais. Suureks abiks tagasituleku ja selle versiooni juures olid ka uued meeskonnaliikmed Cino ja Glemm. Praegu tagasi vaadates tundub selge, et lehe uuesti käimasaamise tähtsaim põhjus oli see, et EHHi meeskonna moodustasid sõbrad, kes vahel ikka kokku said ja arutasid, mis ja kuidas EHHiga edasi. Ma leian, et see näitab, et Eesti hiphop on meile kõigile südamelähedane - isegi kui ei viitsinud ja polnud aega, võtsime end veelkord kokku, et EHHi edasi arendada. EHHi versioon kolm on kergelt ümberorienteeritud tõepoolest Eestimaa hiphopile: nii võite näiteks biograafiate ja plaadiarvustuste sektsioonis leida alajaotuse just Eestimaa artistide ja heliteoste jaoks. Samuti on loodud üks ja ühendav muusikakogu, mis peaks pakkuma mugavaid kasutamistingimusi ja lihtsustama Eestimaa hiphopi kättesaadavust. Tegu ei ole hunnikuga, kuhu lugusid ja instrumentaale lihtsalt visatakse, vaid iga heliteos läbib enne tiheda kontrolli. EHH seab endale ülesandeks tuua lehekülalisele kvaliteetmuusikat hiphopivaldkonnast, otse Eestimaalt.


EHH seisab endiselt Eestimaa hiphopi eest. Meie eesmärgiks pole niivõrd levitada hiphopmuusikat, kuivõrd muuta hiphopi kuulajaskonda teadlikumaks hiphopkultuurist. Meie sooviks on jagada teadmiseid ja õpetada austust hiphopi kui kunsti vastu. Me ei taha seda kultuuri reklaamida, vaid teda kultiveerida ja edumeelsete ideede abil edasi viia. Me oleme vastu hiphopi populariseerimisele ilma hiphopi tutvustamiseta, muusikale ja riietele ilma sügavama mõtteta. RÄP on ainult kolm tähte jäämäe tipus. Seega on artiklite osakond pühendatud erinevatele tekstidele, mille lugemine peaks avardama iga huvilise silmaringi ja andma talle võimaluse lähemalt tutvuda hiphopiga. Muusikakogusse pääsevad vaid lood, mis tõendavad hiphopi progressi Eestimaal ning mis on tehtud südamest ja südamega. Lisaks sellele jääb igale pühendunule võimalus anda oma panus EHHi ja seega ka Eesti hiphopikultuuri.EHHi eHHitamine on huvitav ja hariv tegevus, kuid EHHi meeskonna liikmed teevad seda oma vabast ajast ja omast vabast tahtest saamata selle eest mingit tasu. Seetõttu võib austust avaldada järgnevatele isikutele (tähestiku järjekorras), kes kuuluvad EHHi praegusesse meeskonda ja on oma hinge ja õlaga EHHi putitamisel toeks olnud: Atsehh, Cino, Celer, Glemm, J, Playa, s'Poom, Scabere, Skilla, Tsr, Vesikas, Wst


Aitäh kõigile neile erilistele inimestele, kes on aegade jooksul EHHi meeskonda kuulunud: CNO, Zwen, Eksprompt, Roland, SloMo, Märt ja Johh. Eriline tänu kuulub ka serveriomanikule, kelle lahke koostööta kuuluksime ikka veel kodutute pikka nimekirja.


See leht on pühendatud sir Glovele, kelle hiphopihuvita oleks tühjuses tiirlema jäänud ka praegusesse meeskonda kuuluvad asutajaliikmed. Ehk ei oleks EHH siis kunagi sündinudki. Me täname ka Sind.Kommenteeri (13) 
EHH.ee - mis ja kes  Koostöö EHHiga  Kontakt